Aktualności

Udany początek w wykonaniu Błękitnych!

• autor: dedun87, 2011-08-14 21:14

ORZEŁ PAWONKÓW - BŁĘKITNI HERBY 3 - 4 (1 : 1)

Bramki: Kukówka Artur 22', Kupiec Krzysztof 60', Kukówka Mateusz 63' - Żerdziński Mateusz 27', Chętkowski Marcin 49'-k., 82'-k.,90'+2

Sędziował: Gawin Artur, asystenci: Wąsala Adam, Fiszer Witold

Widzów: 180

Orzeł: Gajowski Paweł – Młynek Szymon, Blewąska Łukasz, Kukówka Robert, Tyczyński Bartłomiej – Małczak Grzegorz (46' Maliniak Wojciech), Skubała Łukasz, Kupiec Krzysztof, Dudek Adrian – Kukówka Artur, Młynek Daniel (60' Kukówka Mateusz)

Błękitni: Jeziorski Oktawiusz – Sebastian Lange, Koselski Roman (debiut ligowy w Błękitnych), Praski Michał (83' Paruzel Marcin), Żerdziński Mateusz – Paech Dawid, Pach Borys, Chętkowski Marcin, Lewandowski Mateusz (65' Fronczak Bartłomiej - debiut ligowy w Błękitnych),  Trzepizur Paweł – Nocuń Kamil - debiut ligowy w Błękitnych (89' Kamiński Marek)

W inauguracyjnym spotkaniu sezonu 2011/12 Błękitni Herby pomimo znaczącego osłabienia zagrali ambitnie do ostatniej minuty i przy sprzyjającym im tego dnia szczęściu zdołali pokonać Orła Pawonków. Od początku meczu przyjezdnym piłkarzom nie grało się łatwo, widoczny brak ogrania sprzyjał ekipie gospodarzy, która w pierwszej odsłonie dyktowała warunki na boisku. W 5 minucie gry Kupiec Krzysztof bije pod poprzeczkę ale kapitalnie piłkę na rzut rożny wybija Oktawiusz Jeziorski. Cztery minuty później to Błękitni przeprowadzają atak, bliski zdobycia bramki jest debiutant w zespole Nocuń Kamil, ale jego uderzenie z bliskiej odległości zostaje w ostatnim momencie przyblokowane. W 15' Sebastian Lange strzela z dystansu, ale nie na tyle mocno aby pokonać Pawła Gajowskiego. W 22' orły wychodzą na prowadzenie za sprawą Artura Kukówki, który strzałem z ostrego kąta w długi róg pokonuje Oktawiusza Jeziorskiego. Po dwóch minutach zdobywca bramki mógł podwyższyć, ale tym razem skutecznie interweniował Jeziorski który sparował piłkę poza linię końcową. Po chwili Krzysztof Kupiec próbuje z dystansu ale piłka szybuje po mocnym uderzeniu metr nad poprzeczką Błękitnych. Po kilkuminutowym ostrzale gospodarzy swoich okazji do wyrównania szukają goście. W 27 minucie Michał Praski dorzuca z autu w pole karne rywali, piłka odbija się przypadkowo od jednego z obrońców Orła po czym trafia do Mateusza Żerdzińskiego który strzałem głową w ostatniej chwili ubiega Gajowskiego i umieszcza piłkę w siatce gospodarzy. Po chwili Marcin Chętkowski bije bez większego namysłu z 35 metrów, futbolówka odbija się jeszcze rykoszetem od obrońcy miejscowej drużyny i sprawia spore problemy golkiperowi z Pawonkowa, który ostatecznie wyłapuje piłkę. W 34' Paweł Trzepizur długim podaniem uruchamia Kamila Nocunia, ten wyprzedza obrońcę gospodarzy i widząc wyjście Gajowskiego z bramki próbuje uderzyć z narożnika pola karnego, ale niestety zbyt słabo i piłka ląduje w rękawicach rywala.  W 37 minucie gospodarze strzelają z okolicy 15 metra posyłając piłkę obok lewego słupka bramki Jeziorskiego. Trzy minuty później Kukówka bije mocno, ale nieznacznie przestrzela. Na minutę przed ostatnim gwizdkiem sędziego Mateusz Żerdziński dośrodkował w pole karne rywala, piłkę głową wybili gospodarze, ta jednak spadła tuż pod nogi Marcina Chętkowskiego który bez przyjęcia atomowym strzałem posłał futbolówkę centymetry obok prawego słupka bramki Pawła Gajowskiego, a wynik do przerwy nie uległ już zmianie. W 46' Chętkowski dogrywa do Trzepizura a ten z bliskiej odległości strącając piłkę próbuje zaskoczyć Gajowskiego jednak lepszym okazuje się rywal który ostatecznie ją wyłapuje. Dwie minuty później Kupiec z ostrego kąta strzela mocno, ale lepszym okazuje się być Oktawiusz Jeziorski, który paruje piłkę na rzut rożny. W 49' Kamil Nocuń wyprzedza obrońcę Blewąskę Łukasza a następnie zostaje przez niego powalony w polu karnym i sędzia Artur Gawin bez najmniejszych wątpliwości wskazuje na jedenasty metr a winowajcę karze żółtym kartonikiem. Rzut karny pewnym strzałem wykorzystuje Marcin Chętkowski i wyprowadza swój zespół na prowadzenie. W 53 minucie Michał Praski potężnie uderza z ostrego kąta po ziemi, ale jego strzał mija nieznacznie swój zamierzony cel. Po siedmiu minutach Krzysztof Kupiec mocnym strzałem odrabia straty. Ospałość Błękitnych szybko wykorzystują gospodarze i po niespełna 180 sekundach Mateusz Kukówka strzela trzeciego gola dla Orła i miejscowi obejmują prowadzenie. W 66' miejscowi próbują dobić zespół gości, ale tym razem nieskutecznie. W ostatnim kwadransie Błękitni przyspieszają chcąc za wszelką cenę odrobić straty, w 82' Kamil Nocuń ponownie zostaje faulowany w polu karnym tym razem przez bramkarza Gajowskiego, arbiter puszcza grę licząc, że Mateusz Żerdziński zamykając akcję umieści piłkę w pustej bramce, tak się jednak nie dzieje a Artur Gawin wraca do faulu i dyktuje słusznie drugi rzut karny dla Herb. Do piłki podchodzi ponownie Marcin Chętkowski i drugi raz pewnym mocnym uderzeniem pokonuje golkipera gospodarzy. W doliczonym czasie, gry gdy wszyscy wyczekiwali już na końcowy gwizdek, Marcin Chętkowski z okolicy ponad 30 metrów widząc złe ustawienie Pawła Gajowskiego pięknym uderzeniem zmusił do kapitulacji bezradnego golkipera, a jego bramka bez wątpienia pozostanie ozdobą tego spotkania. Mecz kończy się szczęśliwym zwycięstwem Błękitnych, gospodarze mogą mówić o pechu, remis był na wyciągnięcie ręki i wydawać się może, że podział punktów byłby jak najbardziej sprawiedliwy.