Aktualności

Jezioro jednak lepsze!

• autor: dedun87, 2011-10-30 19:15

HURAGAN JEZIORO - BŁĘKITNI HERBY 4 - 3 (2 : 0)

Bramki: Toborek Łukasz 15', 80', Kaczmarzyk Łukasz 19', Jelonek Mateusz 86' - Pasieka Wojciech 58', Żerdziński Mateusz 72', Nocuń Kamil 90'+4

Sędziował: Gazda Jarosław, asystenci: Kulij Jan, Bejm Marcin

Widzów: 140.

Huragan: Durka Jarosław – Tukaj Piotr, Grabowski Jacek, Cudak Krzysztof, Ołdakowski Kamil – Baryła Przemysław, Pal Tymoteusz (76' Drynda Łukasz), Cudak Paweł, Toborek Łukasz – Kaczmarzyk Łukasz, Jelonek Mateusz

Błękitni: Jeziorski Oktawiusz – Rubik Jacek, Paruzel Marcin (28' Praski Michał), Fidelok Adam – Żyłka Łukasz, Pasieka Wojciech, Chętkowski Marcin, Krysik Paweł, Żerdziński Mateusz – Syrek Piotr, Nocuń Kamil

371, tyle dokładnie dni trwała kara byłego kapitana zespołu z Katowickiej Jacka Rubika. Powrót  po ponad rocznej przerwie na ligowe boiska motoru napędowego herbowskiego klubu nie pomógł przyjezdnym którzy podtrzymali fatalną passę i odnotowali już 8 mecz z rzędu bez zwycięstwa. Niedzielny derbowy pojedynek zawiódł prawie 150 osobową publikę, obie jedenastki raziły wręcz nieskutecznością przeprowadzając bardzo często chaotyczne, szarpane akcje, osłodą przeciętnego widowiska pozostaną jednak piękne bramki Łukasza Toborka i Wojciecha Pasieki. Jako pierwsi w tym spotkaniu zaatakowali Błękitni, po długiej składnej wymianie podań wśród przyjezdnych Paweł Krysik pokusił się o strzał z dystansu, lecz niezbyt mocne uderzenie nie sprawiło trudu Jarosławowi Durce, który wyłapał futbolówkę. Cztery minuty później to gospodarze atakują, Łukasz Kaczmarzyk dorzuca z prawego skrzydła na Mateusza Jelonka a ten mocno bije z 8 metrów zmuszając Oktawiusza Jeziorskiego do sparowania piłki na bok. W 15’ Paweł Cudak dorzuca po rzucie wolnym idealnie na głowę Łukasza Toborka który pakuje piłkę do siatki. Chwile później Marcin Chętkowski mocno uderza po stałym fragmencie z ponad 25 metrów, ale piłka odbita jeszcze od obrońców wychodzi na rzut rożny. W 18’ powinien być remis, Wojciech Pasieka dorzuca na Mateusza Żerdzińskiego który strąca piłkę na Marcina Chętkowskiego jednakże nasz kapitan nieczysto trafia futbolówkę i po woleju nieznacznie przestrzela z bliskiej odległości. W następnej akcji błąd popełnia bramkarz drużyny gości i po spóźnionej interwencji przepuszcza strzał Łukasza Kaczmarzyka z samego narożnika pola karnego. Kiedy sytuacja Herb wydawała się beznadziejna, los dał im szansę na wrócenie do gry w 23 minucie. Wówczas dryblującego w polu karnym miejscowych Kamila Nocunia fauluje Paweł Cudak i arbiter wskazuje na rzut karny. Jedenastkę po raz pierwszy w tym sezonie nie wykorzystuje kapitan Chętkowski który bije w najgorszy dla siebie sposób posyłając piłkę w sam środek bramki którą wybrania Durka, bohater karygodnie okazuje swoją radość po skutecznej interwencji kierując wulgarne słowa pod adresem sędziego Gazdy a ten słusznie pokazuje mu drugi żółty kartonik i wyrzuca golkipera z boiska. Osłabienie wcale nie ułatwia sprawy Błękitnym, mądrze grające Jezioro zaczyna szanować piłkę kradnąc tym samym cenne minuty. Przez ponad 15 minut na boisku nic się nie dzieje, dopiero w końcówce przyjezdni powinni zdobyć bramkę kontaktową, Wojciech Pasieka centruje na wychodzącego Łukasza Żyłkę, pomocnik zespołu gości posyła potężne uderzenie które na słupek paruje grający na bramce z przymusu obrońca Jacek Grabowski, odbita futbolówka spada pod nogi Kamila Nocunia lecz mało skuteczny w ostatnim czasie snajper Błękitnych nie wbija piłki z 8 metrów do pustej bramki rywala. Były dwie znakomite okazje do wyrównania a tak pozostał niedosyt i niedowierzanie jak można było nie doprowadzić do remisu po tak znakomitych sytuacjach. Po zmianie stron Błękitni grają nieco lepiej, w 55’ Adam Fidelok dośrodkuje na Piotra Syrka, ten zagrywa wzdłuż linii pola bramkowego na Łukasza Żyłkę który nieznacznie spóźnia domknięcie całej akcji. Trzy minuty później w końcu przełamujemy opór Huraganu, powracający do zespołu Jacek Rubik dorzuca w pole karne gospodarzy, obrońcy wybijają futbolówkę na 25 metr wprost na Wojciecha Pasiekę który mierzonym pięknym strzałem zdobywa bramkę życia tuż przy lewym słupku obok bezradnego Grabowskiego. W 61’ Adam Fidelok centruje w pole karne miejscowych, stoperzy wybijają piłkę do której dochodzi Mateusz Żerdziński i mocnym uderzeniem po długim rogu z 25 metrów minimalnie przestrzela. Po dwóch minutach Rubik dośrodkuje na Żerdzińskiego a ten z podobnej odległości ponownie bije centymetry obok bramki Jeziora. W 72’ Błękitni doprowadzają do remisu, Michał Praski dorzuca z autu na obrońców gospodarzy, rywale mijają się z piłką do której dochodzi Mateusz Żerdziński i po jej opanowaniu bije tuż przy lewym słupku z 20 metrów odrabiając tym samym straty. Po tej bramce zespół gości za wszelką cenę chce szybko objąć prowadzenie za co szybko zostaje skarcony. W 80’ Łukasz Toborek oszukał defensywę rywala i mocnym strzałem z 16 metrów wcisnął piłkę pod poprzeczkę bramki Oktawiusza Jeziorskiego. Sześć minut później gospodarze szturmują bramkę Błękitnych, po jednym ze strzałów piłka odbija się od słupka po czym dobija Mateusz Jelonek i podwyższa prowadzenie. Po chwili sędzia Jarosław Gazda ze względu na częste opóźnienia gry ze strony miejscowych dolicza aż 6 minut. W czwartej minucie dodatkowego czasu gry Kamil Nocuń urywa się obrońcom Huraganu i pokonuje Jacka Grabowskiego zamykając tym samym listę strzelców niedzielnych derbów, które poza ilością zdobytych goli na pewno rozczarowały.