Pechowa porażka z czerwoną latarnią ligi!

• autor: dedun87, 2012-03-25 18:29

BŁĘKITNI HERBY - ORZEŁ PAWONKÓW 0 -1 (0 : 0)

Bramki: Knopik Tomasz 56’

Sędziował: Sałajczyk Marcin, asystenci: Turek Dawid, Pudlik Jacek

Widzów: 130.

Błękitni: Jeziorski Oktawiusz – Żerdziński Mateusz, Paech Dawid, Pach Borys, Fidelok Adam (35’ Nocuń Kamil) – Żyłka Łukasz (64’ Krysik Paweł), Paruzel Marcin, Rubik Jacek, Pasieka Wojciech, Cieślak Adrian – Żydek Łukasz

Orzeł: Gajowski Paweł – Młynek Szymon, Blewąska Łukasz, Kandziora Tomasz, Młynek Daniel – Tyczyński Bartłomiej, Knopik Tomasz, Kempa Dariusz, Skubała Łukasz (80’ Bucki Bartosz) – Małczak Grzegorz (80’ Koza Karol), Kupiec Krzysztof

W pierwszej kolejce rundy rewanżowej Błękitni Herby rozegrali bardzo ważny mecz z Orłem Pawonków w kontekście utrzymania w A-klasie. Obecna czerwona latarnia ligi nie potrafiła wygrać na Katowickiej od 19. października 2003 roku i trudno było przypuszczać, że tym razem uda się rywalowi zagarnąć komplet oczek, niestety dla Błękitnych ta zła passa została właśnie przerwana. Po pierwszej połowie niedzielnego meczu nie można było stwierdzić, który z obu zespołów dołu ligowej tabeli okaże się lepszy, gdyż drużyny toczyły wyrównaną walkę. W 7 minucie Łukasz Żydek był bliski znalezienia się sam na sam z bramkarzem Orła Pawłem Gajowskim, lecz ten w ostatniej chwili zdążył wybić piłkę poza obręb 16. metra. Chwilę później centymetry dzieliły gospodarzy od objęcia prowadzenia, Łukasz Żyłka dorzucał z lewego skrzydła piłkę po długim rogu, Jacek Rubik nie zdołał domknąć akcji strzałem głową i futbolówka o przysłowiowy włos minęła bramkę zespołu przyjezdnych. W 39’ chwilę wcześniej wprowadzony na boisko za kontuzjowanego Adama Fideloka Kamil Nocuń mógł wpisać się na listę strzelców, kapitan zespołu Łukasz Żydek dograł piłkę do napastnika Błękitnych a ten oszukał obrońców i stając oko w oko z Gajowskim posłał piłkę centymetry nad poprzeczką. Tuż przed końcem pierwszej odsłony swoją okazję miały „orły”, ale Krzysztof Kupiec oddał zbyt słaby strzał by pokonać pewnie interweniującego Oktawiusza Jeziorskiego. Przez niemal cały pierwszy kwadrans drugiej połowy Orzeł naciska gospodarzy, w 47’ znakomita parada Oktawiusza Jeziorskiego po strzale Łukasza Blewąski ratuje drużynę Jacka Rubika. Niespełna dziesięć minut później gospodarze mają powody by mówić o pechu, Tomasz Knopik bije na bramkę z rzutu wolnego,  Jeziorski interweniuje, lecz piłka odbija się tuż przed nim o nierówność murawy i lobuje herbowskiego golkipera. Po objęciu prowadzenia Orzeł wyraźnie się cofa chcąc za wszelką cenę dowieźć jedno bramkowe prowadzenie do końca, Błękitni nie mając nic do stracenia śmielej atakują bramkę zespołu gości. W 69’ Dawid Paech był bliski odrobienia strat lecz szczęście było po stronie Gajowskiego, który najpierw przeniósł soczyste uderzenie piłkarza z rzutu wolnego na słupek, po czym obronił dobitkę z najbliższej odległości Marcina Paruzela. Osiem minut później Paech dogrywa do Wojciecha Pasieki a ten bije z narożnika pola karnego tuż nad spojeniem bramki Pawonkowa. W 85 minucie gospodarze zmarnowali kolejną znakomitą okazję, Paweł Krysik ograł trzech obrońców Orła po czym wbiegł na siódmy metr dogrywając do pozostawionego bez opieki Żydka, a ten z 5 metrów uderzył w szczęśliwie interweniującego tego dnia Pawła Gajowskiego. Ten jakże ważny mecz Błękitni przypłacili kolejnymi dwoma ciężkimi kontuzjami czołowych graczy, a przecież czeka nas istotny miesiąc o ligowy byt.

autor: ~xyz 2012-03-25 21:22:19

avatar Jaki tu spokój na na na na nic się nie dzieje na na na na...... .Miało być tak łatwo a było jak zwykle .

autor: ~bh 2012-03-25 21:54:18

avatar herbole jak zwykle pokazali ze zachowuja sie jak czyste wiesniaki

autor: ~hst 2012-03-26 10:33:57

avatar Herby spadek?

autor: ~HST 2012-03-26 17:13:30

avatar To co widziałem w pierwszej połowie w wykonaniu herb to wielkie zaskoczenie,sporo akcji szkoda ze nie wykorzystanych, niestety dryga połowa to już katastrofa poza końcówka meczu. Ale cóż według mnie z takim nastawieniem i taka grą w przyszłych meczach widzę B klasę.Jeśli przegrywamy z ostatnią drużyna ligi to ja wole nie patrzeć na wyniki z rywalami z wyższej półki,lepiej od razu oddać walkowera

autor: ~ave hst 2012-03-26 17:46:25

avatar skoro wolisz nie patrzec na kolejne wyniki więc może lepiej daruj sobie komentarze o naszej drużynie, a kibicuj sobie Lisom bądź Olszynie, tam z pewnością w tym roku masz na co popatrzec!

autor: ~obserwator Korzonek 2012-03-26 18:16:43

avatar Sobieraj 4:2 Huragan Jezioro

autor: ~w 2012-03-26 20:48:09

avatar czekamy na relacje;p

autor: ~lapsiczek 2012-03-26 22:12:06

avatar Kto kontuzjowany znowu? i jak tam z kolanami od dwójki chłopaków?

autor: ~Obiektywny 2012-03-26 22:13:07

avatar "W 85 minucie gospodarze zmarnowali kolejną znakomitą okazję, Paweł Krysik ograł trzech obrońców Orła" - jeśli mnie coś nie myli to był Nocuń który następnie dokładnie podał do Żydka ...

autor: ~dedun87 2012-03-26 22:48:59

avatar dzięki że mnie czasem poprawicie, niestety nie mam zapisów video ani powtórek abym był zawsze nieomylny, choc wydaje mi się ze był to "gryps", jeżeli chodzi o szczegóły (kartki, asysty,kontuzje itp) są publikowane po prawej stronie: ostatnie spotkanie-->relacja, pozdrawiam

autor: ~kibic 2012-03-27 10:21:21

avatar Czyli jacy zawodnicy nie będą do dyspozycji w najbliższych meczach ligowych?

autor: ~ave hst 2012-03-27 14:20:16

avatar wraca Marcin Chętkowski, kontuzjowani: Gracjan Jadach, Michał Praski, Łukasz Żyłka i Adam Fidelok, oraz zabraknie kilku studentów ;/

autor: ~Marcin P. 2012-04-01 20:58:06

avatar Jak sędzia tak pomaga przeciwnikom (np. nie odgwizdując dwóch ewidentnych karnych i myląc się co krok), to można wygrać wykopując piłkę na oślep do przodu. Żenujący poziom sędziowania, muszę zacząć nagrywać mecze, bo takiego sędziego głównego powinno się bezwzględnie odsunąć od możliwości prowadzenia spotkać nawet w piłce błotnej.