Aktualności

wysoka poraźka w glinicy

• autor: dedun87, 2012-09-08 18:26

PROMIEŃ GLINICA - BŁĘKITNI HERBY 6 - 1 ( 4-0)

Bramki: Strzoda Adrian 13', Strzoda Mateusz 26',65', Koza Marek 28', Krawczyk Dominik 35', Brol Mateusz 88' - Imach Bartłomiej 49'

Sędziował: Zakaszewski Dominik, asystencji: Kowolik Franciszek, Sowa Tomasz

Widzów: 80

Promień: Kulik Paweł - Makles Robert, Pietrzyk Michał (c), Wieczorek Bartosz (60' Maciosek Tomasz), Koza Marek -  Brol Mateusz, Koza Mateusz, Strzoda Adrian (40' Urbńczyk Szymon), Borszcz Bartlomiej - Strzoda Mateusz, Krawczyk Dominik (75' Brol Rafał)

Błękitni: Żyłka Łukasz - Rubik Jacek (80' Lange Sebastian), Syrek Piotr, Utratny Rafał (52' Paruzel Marcin), Pach Borys - Żerdziński Mateusz (75' Fidelok Adam), Chętkowski Marcin (c), Pasieka Wojciech, Żydek Łukasz - Szczepanik Łukasz (46' Woźniak Damian), Imach Bartłomiej

W dalszym ciągu Glinica pozostaje twierdzą niezdobytą dla drużyny Błękitnych, tym razem wracamy do Herb z bagażem sześciu goli. Od pierwszej minuty nie układa się gra jedenastce Jacka Rubika, zmotywowani gospodarze napierają przez niemal całą pierwszą odsłonę, co przynosi efekt w postaci cztero bramkowego prowadzenia. W 11’ na pierwszy strzał w tym meczu decyduje się Adrian  Strzoda, lecz jego uderzenie z 17 metrów wędruje obok prawego słupka bramki Łukasza Żyłki. Wedle powiedzenia „do dwóch razy sztuka” w 13. minucie gry Strzoda ponownie bije zza pola karnego, ale tym razem mocne uderzenie przełamuje rękawice Żyłki i piłka trzepoce w siatce drużyny gości. W 21’ pierwszą okazałą akcję przeprowadzają Błękitni, Łukasz Żydek przedłuża do lewego skrzydła na Marcina Chętkowskiego a ten dośrodkowuje szukając Bartłomieja Imacha, którego w ostatniej chwili ubiega golkiper gospodarzy Paweł Kulik. W 26’ Marek Koza dorzucił z prawej flanki na domykającego akcję Mateusza Strzodę, który po raz drugi wpakował futbolówkę do siatki Łukasza Żyłki. Dwie minuty później gospodarze dobijają rywala, po wznowieniu gry ze spalonego Koza podwyższa prowadzenie. W 36’ ładną wymianą podań popisują się Dominik Krawczyk z Bartłomiejem Borszczem, po której ten pierwszy ustala wynik do przerwy na 4-0 dla gospodarzy. Błękitni mogli jeszcze zmniejszyć rozmiary porażki, gdyby w 39’ strzał Bartłomieja Imacha z 20. metrów po długim rogu nie wybronił Kulik. Po zmianie stron sytuacja na boisku uległa zmianie, to drużyna z Herb zaczęła naciskać na rywala i wydawało się że historia z jesieni ubiegłego roku (5-3) się powtórzy. W 47’ Imach dorzucił na Marcina Chętkowskiego który ubiegł bramkarza gospodarzy lecz strzałem z głowy nieznacznie się pomylił. Po dwóch minutach goście dopięli swego, dośrodkowanie Rafała Utratnego minęło kapitana przyjezdnych i bramkarza, po czym ułatwiło przejęcie piłki przez Bartłomieja Imacha który nie miał problemów z wpakowaniem futbolówki do siatki gospodarzy. Po chwili młody napastnik z Herb powinien zmniejszyć rozmiary porażki, jednakże zabrakło szczęścia. W 59’ Marcin Chętkowski dorzucił z rzutu rożnego na 7 metr do Imacha, lecz jego mocny strzał z głowy został przypadkiem zablokowany co ułatwiło interwencję Kulikowi. Po dwóch minutach Chętkowski urwał się rywalom na prawym skrzydle i wbiegając na 5 metr stając sam na sam z bramkarzem gości potężnie uderzył w kierunku bramki, lecz rywal po ofiarnej interwencji sparował strzał poza linię końcową boiska. Po niemal dwudziestominutowej przewadze drużynę Błękitnych karci w 65’ po raz drugi Mateusz Strzoda, który wykorzystuje stuprocentową okazję. Cztery minuty później Dominik Krawczyk próbował z dystansu, lecz uderzenie zdołał sparować na bok Łukasz Żyłka. W 78. minucie gry przyjezdni wyprowadzili kontrę ze swojej połowy, którą mocnym, lecz nieznacznie niecelnym strzałem wykończył Damian Woźniak. Po ośmiu minutach Adam Fidelok dorzucił na siódmy metr do Bartłomieja Imacha, lecz ten główkując posłał piłkę tuż obok bramki Kulika. W 86’ Błękitni byli o krok od zmniejszenia rozmiarów porażki, Łukasz Żydek dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne, obrońcy wybili futbolówkę pod nogi Sebastiana Lange, którego mocny strzał po koźle wędrujący w światło bramki dość szczęśliwe przyblokowali rywale co ułatwiło pracę Pawłowi Kulikowi. W ostatniej minucie spotkania wynik ustala Mateusz Brol. Błękitni po trzech kolejkach jako jedyni nie ugrali jeszcze punktu i to już ostatni dzwonek aby jeszcze się liczyć w tegorocznych rozgrywkach.