pon.

Aktualności

Kolejne zwycięstwo Błekitnych!!

• autor: Admi86, 2013-05-20 10:00

Błękitni Herby pokonali w meczu wyjazdowym drużynę Droń- Haru Droniowice 3:1. Drużyna Błękitnych wystąpiła w tym meczu w nieco eksperymentalnym składzie. W meczu nie zagrał pauzujący za żółte kartki Marcin Chętkowski, Wojciech Pasieka - wyjazd na studia (obaj środkowi pomocnicy), a także skrzydłowy pomocnik Krzysztof Rytter - wyjazd na studia.  Na ławce mecz rozpoczął nasz napastnik Bartłomiej Imach, skarżący się po ostatnim meczu na ból nogi. Tego dnia jednak wszedł na boisko i strzelił Droniowicom 2 kluczowe bramki, zapewniając naszej drużynie komplet punktów.

Bramki zdobyli:

0:1  (22`) Pluta  (as. Fidelok)

1:1  (45`)  Jaroń Ł.

1:2  (67`)  Imach  (as. Cieślak)

1:3  (92`)  Imach  (as. Pach)

Błękitni Herby: Żyłka- Utratny (45` Baryła), Rubik, Pach, Fidelok- Cieślak A., Pilarz, Żydek, Mikuła (78` Zioła)- Pluta (88` Paruzel), Woźniak (60` Imach)

SZCZEGÓŁY W ROZWINIĘCIU !!!

Po dwóch meczach na szczycie z liderami tabeli, przyszła kolej na wyjazd do zajmującej ostatnie miejsce drużyny Droń-Haru Droniowice. Takie mecze czasem są trudniejsze do wygrania niż mecze z drużynami z czołówki, tak też było dzisiaj w Droniowicach. Boisko pomimo całkiem nie najgorszej trawy, jest niestety dosyć mocno nierówne oraz małe, co nie sprzyja niestety widowiskowej grze. Błękitni wyszli na murawę bez wspomnianych wcześniej kluczowych zawodników.

1` min to atak Błękitnych, zakończony bardzo niecelnym uderzeniem Mikuły. 2` min Cieślak wrzuca piłkę z rzutu rożnego na głowę Rubika, obrońca wybija, futbolówka trafia pod nogi Żydka, uderzenie również znacznie mija bramkę gospodarzy. W 6` minucie Droniowice mogły objąć prowadzenie, ale po akcji sam na sam górą bramkarz Błękitnych. W 12` minucie Żydek oddaje strzał z rzutu wolnego z 18 metrów, piłka po drodze trafia w naszego pomocnika i opuszcza plac gry poza linią końcową. Kolejną dobrą okazję mieli gospodarze w 19`minucie, jednak Rubik w ostatniej chwili blokuje strzał zawodnika Droń-Haru. 22` minuta to akcja naszego bocznego obrońcy Adama Fideloka lewym skrzydłem, piłka trafia do Woźniaka, niestety mija słupek o dobre 2 metry. Chwilę później ponownie Fidelok wrzuca piłkę w pole karne za linię obrony, ta trafia do Pluty i nasz napastnik silnym uderzeniem w długi róg nie daje szans bramkarzowi. 3` minuty później strzelec bramki dla Błękitnych mógł podwyższyć na 2:0, górą jednak bramkarz gospodarzy. W 30` minucie napastnik Droniowic zmusza naszego bramkarza do interwencji, Żyłka pewnie chwyta piłkę. O sporym szczęściu mogą mówić zawodnicy Droniowic, gdy w 40` minucie meczu Piotr Mikuła trafia w słupek bramki Droń-Haru. W 44` minucie groźny strzał oddali gospodarze, nasz bramkarz pewnie broni po raz kolejny. Minutę później na nasze nieszczęście tracimy bramkę "do szatni" po błędzie naszej formacji obronnej. Sędzie kończy I połowę spotkania nie doliczając ani minuty.

W przerwie meczu kilka cierpkich słów padło w kierunku naszych zawodników ze strony trenera, co poskutkowało nieco lepszą grą w II połowie.Od początku drugiej połowy na boisku melduje się Jakub Baryła w miejsce Rafała Utratnego. Początek drugiej połowy to chaotyczne "akcje" obu zespołów toczące się w środkowej części boiska. W 58` minucie dobrą okazję miał Paweł Pluta jednak jego strzał nieznacznie poszybował ponad poprzeczką gospodarzy. Minutę później jeden z zawodników Droniowic po strzale głową mógł pokonać naszego golkipera, piłka jednak nieznacznie obok słupka. W 60` minucie na placu gry pojawia się nasz najlepszy snajper Bartłomiej Imach w miejsce powracającego do gry Damiana Woźniaka. W 62` minucie stoper Droń-Haru wykonuje rzut wolny z okolic 40 metrów, piłka po jego strzale ląduje na poprzeczce bramki strzeżonej przez Żyłkę. 67` minuta to akcja prawym skrzydłem Adriana Cieślaka, wrzutka w pole karne wprost pod nogi Imacha, ten pewnym strzałem wyprowadza nasz zespół na prowadzenie. Cztery minuty później niemalże kopia sytuacji, po której Imach zdobył bramkę, tym razem piłka ląduje obok bramki. W 78`minucie na placu gry melduje się powracający do gry Maciej Zioła w miejsce Piotra Mikuły. Chwilę później Imach miał znów doskonałą sytuację do podwyższenia rezultatu, golkiper ostatecznie łapie piłkę. 80` minuta to rzut wolny, Pilarz wrzuca miękko w pole karne gospodarzy, futbolówka trafia do Pluty, który marnuje doskonałą okazję uderzając metr obok bramki. Chwilę później Pluta znów nie wykorzystuje dogodnej okazji z 5 metrów posyłając piłkę obok słupka. W 88` minucie na boisko wchodzi Marcin Paruzel za Pawła Plutę. Kończy się regulaminowy czas gry, sędzia dolicza 3 minuty. W ostatniej akcji meczu dobrym podaniem podaniem popisał się Borys Pach, piłka trafia do Imacha, nasz napastnik przełożył sobie dwóch obrońców gospodarzy jak chciał i ustalił wynik spotkania na 3:1 dla zespołu z Herb.

Mecz w Droniowicach był 5 meczem rozegranym w rundzie wiosennej. Przypomnijmy, że na 5 spotkań Błękitni wygrali 4 spotkania, tylko raz ulegając na wyjeździe w Psarach. Ten mecz przechodzi już do historii, ponieważ już w sobotę na boisku przy Katowickiej zamelduje się beniaminek z Sadowa. Mecz zapewne do łatwych nie będzie należał, jednak patrząc na coraz lepsze zgranie Błękitnych, bądźmy dobrej myśli.