pon.

Aktualności

Podział punktów z Sadowem

• autor: Admi86, 2013-05-24 10:45

Błękitni Herby po dosyć przeciętnym meczu remisują z beniaminkiem z Sadowa 2:2. Trzeba przyznać, że drużyna gości ustawiła dość wysoko poprzeczkę i mecz był naprawdę ciężki. Do przerwy Pokój Sadów prowadził 2:1 z drużyną Błękitnych Herby.

Bramki zdobyli:

0:1  (19`)  zawodnik Sadowa

1:1  (21`)  Imach (as. Pilarz)

1:2  (27`)  zawodnik Sadowa

2:2  (81`)  Imach (as. Rubik)

Skład Błękitnych: Żyłka- Utratny (44` Baryła), Żydek, Rubik, Fidelok (78` Pach)- Cieślak, Pasieka, Chętkowski, Rytter (59` Mikuła)- Pilarz, Imach

Szczegółowy opis meczu w rozwinięciu!!

1` minuta to rzut rożny dla Sadowa, po którym jeden z zawodników przyjezdnych faulował w naszym polu karnym Imacha. W 4` min zawodnik Pokoju wrzucał piłkę w nasze pole karne, Żyłka pewnie łapie piłkę. 12` minuta to rzut rożny dla Herbów, Chętkowski dorzucał w pole karne, strzał Pilarza zablokowany, dobitka Ryttera niecelna. 19` minuta to rzut wolny dla gości z okolicy 22 metrów, strzał odbity przez naszego obrońcę, jednak dobitka z 11 metrów w samo okno bramki Żyłki skuteczna i Sadów prowadzi 1:0. Radość przyjezdnych nie trwała długo, ponieważ 2 minuty później Pilarz dograł piłkę do Imacha, ten precyzyjnym strzałem w długi róg pokonuje bramkarza Sadowa i mamy remis! W 24` minucie zawodnik gości wychodzi sam na sam z naszym bramkarzem, Żyłka popisuje się fenomenalną interwencją i ratuje nasz zespół przed utratą gola. Niestety w kolejnej akcji zawodnik przyjezdnych mocnym strzałem po ziemi z 18 metrów podwyższa rezultat na 2:1 dla Sadowa. W 41` minucie meczu Rubik w ostatniej chwili znakomitym wślizgiem ratuje Żyłkę przed interwencją. Minutę później Bartłomiej Imach dogrywa do Piotra Pilarza, górą golkiper gości. 43` minuta to rzut wolny z okolicy 25 metrów, Chętkowski tuż nad poprzeczką. W 44` minucie boisko opuszcza nasz prawy obrońca Utratny z powodu urazu, w jego miejsce wchodzi Jakub Baryła. Równo po 45 minutach sędzia Nowiński kończy I połowę.

Na drugą połowę zawodnicy Błękitnych wyszli mocno zmobilizowani, co było widać po grze. W 49` minucie Chętkowski uderza z rzutu wolnego z okolicy 20 metra, bramkarz paruje piłkę poza linię boczną. Minutę później Herby po rzucie rożnym, a konkretniej Pilarz uderza, obrońca wybija piłkę na aut. W 59` minucie boisko opuszcza Rytter a w jego miejsce wchodzi Mikuła. W 62` minucie meczu Bartłomiej Imach popisał się bardzo mocnym uderzeniem z okolicy 25 metra, bramkarz końcami palców paruje futbolówkę na rzut rożny. 66` minuta to znów rzut wolny dla Błękitnych z 25 metrów, ponownie nasz kapitan sprawdza bramkarza gości, ten jednak znów górą, wybija poza linię końcową. W 71` minucie jedna z nielicznych akcji Sadowa w 2 połowie, Żyłka wyszedł z bramki i dobrze skrócił kąt, co dało gościom tylko rzut rożny. W 76` minucie meczu wspaniały rajd z własnej połowy lewym skrzydłem przeprowadził nasz obrońca Łukasz Żydek, dograł znakomicie do Imacha, który wyszedł sam na sam, "dziubnął" piłkę obok bramkarza i był zahaczany, gwizdek arbitra jednak milczał. 78` minuta to próba strzału Imacha, ostatecznie obok bramki. W 81` minucie Rubik zgrywa piłkę głową do Bartłomieja Imacha, ten delikatnie ją sobie wypuszcza i z 15 metrów pokonuje bramkarza Sadowa, wyrównując wynik spotkania na 2:2. W 83` minucie Sadów z rzutu wolnego w światło bramki, jednak pewnie dysponowany tego dnia Żyłka wybija piłkę nad poprzeczką. W 85` minucie Łukasz Żydek ratuje nasz zespół przed utratą bramki wybijając w ostatniej chwili piłkę. W 90` minucie zawodnik Sadowa przewraca się w naszym polu karnym, za co ukarany zostaje żółtą kartką, ponieważ zdaniem sędziego symulował. W samej końcówce meczu Imach mógł zostać bohaterem spotkania, bramkarz wyszedł do piłki, nie zrozumiał się z obrońcami, Bartłomiej doszedł do piłki i z 14 metrów posłał piłkę nad poprzeczką pustej bramki Sadowa.

Po słabej I połowie w wykonaniu Błękitnych, druga była sporo lepsza. Jednak remis 2:2 wydaje się być sprawiedliwym wynikiem.