piątek

Aktualności

Puchar Wójta jest nasz !

• autor: Woytass, 2014-01-19 17:44

W niedzielę(19.01.2014) o godzinie 13:00 na hali w Herbach odbyła się kolejna edycja gminnego turnieju jakim jest Puchar Wójta. Po około 3,5 godzinnej walce zwyciężyli gospodarze- BŁĘKITNI HERBY.
Turniej ten rozgrywany był w wymiarze czasowym 2x12 minut z krótką kilkuminutowa przerwą na zasadzie "każdy z każdym". Na parkiecie można było zauważyć dużo walki jak i zaangażowania z strony wszystkich 4 drużyn. Na turnieju wystąpili Błękitni Herby, Rozwój Olszyna, Żwirex Hadra, Liswarta Lisów.

W dniu dzisiejszym drużynę z Herb reprezentowali: Paweł Pluta, Piotr Mikuła, Bartłomiej Imach, Marcin Chętkowski, Jacek Rubik, Piotr Pilarz, Krzysztof Rytter, Marcin Paruzel, Sebastian Lange, Łukasz Żydek, Mateusz Kaźmierczak.

Tabela,wyniki oraz opisy spotkań w rozwinięciu.

LKS BŁĘKITNI HERBY- LKS LISWARTA LISÓW 6:2 (4:0)
(3x Imach Bartłomiej, Rubik Jacek, Chętkowski Marcin, Lange Sebastian)

Drużyna z Herb przystąpiła do tego spotkania bardzo zdeterminowana, przyniosło to oczywiście swoje rezultaty, już w około 2 minucie Błękitni wychodzą na prowadzenie, Marcin Chętkowski wykonuje rzut rożny, zagrywa piłkę do środka,błąd popełnia bramkarz z Lisowa i wychodzimy na prowadzenie. Po około 4 minutach książkową akcję rozgrywają zawodnicy z Herb i Rubik podwyższa wynik na 2:0. Podbudowani dwoma trafieniami Błękitni atakują dalej, wychodzi im w tym meczu dosłownie wszystko i w około 8 minucie Bartłomiej Imach strzela swoją  pierwszą dziś a zarazem trzecią bramkę dla Herb. Liswarta zupełnie zaniepokojona stanem rzeczy przeprowadza 2-3 ciekawe akcje, jednak  nic z nich nie wynika. Około 30 sekund przed końcem spotkania doskonałe podanie Łukasza Żydka do Lange Sebastiana i ten perfekcyjnym strzałem wyprowadza Błękitnych na 4 bramkowe prowadzenie. Po zmianie stron Błękitni nadal nie zwalniają tempa i już w około 1 minucie Pilarz świetnie obsługuje Imacha i ten strzela swoją drugą bramkę.
Herby-Lisów 5:0. Po 5 bramce nasi zawodnicy zaczęli popełniać drobne błędy czego efektem jest gol dla Liswarty. W około 9 minucie Imach przejmuje piłkę w środku pola, lekko ją sobie podprowadza i strzela hat-tricka, jest to już 6 trafienie Błękitnych w tym spotkaniu. W około 11 minucie drugiej połowy Liswarta wykorzystuje nie porozumienie w szeregach naszych zawodników(źle ustawiony mur) i strzela swoją drugą bramkę. Po bardzo dobrym spotkaniu zasłużenie wygrywamy 6:2.

LKS BŁĘKITNI HERBY- LKS ŻWIREX HADRA 2:2 (0:1)
(2x Chętkowski Marcin)

To spotkanie zaczynamy zupełnie inaczej niż to z Lisowem, wysoko ustawiona drużyna z Hadry stwarza nam problemy. Między sobą wymieniamy dużo nie dokładnych podań, zupełnie nic nie chce nam wyjść jakby los się od nas odwrócił. W około 5 minucie w końcu oddajemy celny strzał na bramkę Hadry, piłka wpada do bramki  jednak zdaniem sędziów nasz zawodnik przy oddawaniu strzału faulował. W 7 minucie spotkania zamieszanie w naszym polu bramkowym i przegrywamy 0:1. Ostatnie 2 minuty to kompletna dominacja Hadry, najpierw przed utratą drugiej  bramki Błękitnych ratuje Kaźmierczak Mateusz a już 30 sekund później poprzeczka. Druga część spotkania wcale nie rozpoczyna się lepiej dla naszych zawodników, półtorej minuty po rozpoczęciu do pustej bramki nie trafia zawodnik z Hadry. Po tej akcji Błękitni w końcu zaczynają wierzyć w swoje możliwości, za wszelką cenę chcąc doprowadzić do remisu, jednak dobrze ustawiona Hadra po przejęciu piłki wyprowadza szybką kontrę i przegrywamy 2:0.Do około 10 minuty tego spotkania to nudna gra w środku pola z kilkoma strzałami z obu stron. W 11 minucie dzieje się coś niesamowitego, obrona Hadry zasypia i Chętkowski daje bramkę kontaktową. Bramka ta dodała skrzydeł naszym zawodnikom i już 30 sekund później Chętkowski pięknie strzela i mamy remis 2:2. Na około 10 sekund przed końcem nasi zawodnicy wykonują jeszcze rzut rożny, znowu w znakomitej sytuacji znajduję się Marcin, jednak tym razem nie udaję mu się pokonać bramkarza z Hadry. Po tej akcji syrena wyje po raz ostatni a na tablicy wynik 2:2.

LKS BŁĘKITNI HERBY-LKS ROZWÓJ OLSZYNA 1:1 (1:1)
(Krzysztof Rytter)

Trzeci i zarazem ostatni mecz w tym turnieju, tym razem przeciwnikiem Rozwój Olszyna, przed meczem wyniki pokazują ,że aby zwyciężyć w całym turnieju nie możemy przegrać tego spotkania. Obie drużyny rozpoczynają to spotkanie bardzo skoncentrowane, pierwsza dogodną sytuację mają Błękitni, doskonały strzał Pluty broni bramkarz z Olszyny. W 8 minucie można powiedzieć 100% sytuację marnuje Imach. Na 2 minuty przed końcem jeden z zawodników Olszyny popisuję się pięknym zgraniem do swojego partnera a ten strzela piękna bramkę. Błękitni poddenerwowani tą sytuacją rzucają się do ataku chcąc jeszcze przed przerwą doprowadzić do remisu i udaję się to im, około 11 minuty z dystansu strzela Krzysztof Rytter i mamy rezultat remisowy. Druga połowa to równa gra obu zespołów, nasi zawodnicy bardzo umiejętnie się bronią ale również przeciwnik nie chce pozwolić sobie na stratę bramki. Zarówno Błękitni jak i Rozwój stwarzają sobie kilka dogodnych sytuacji, jednak wynik pozostaje bez zmian. Herby 1:1 Olszyna