• autor: Woytass, 2014-05-14 19:47

BŁĘKITNI HERBY- SPARTA II LUBLINIEC

1:5(Lange Sebastian)
(0:1)

Niestety po kolejnym dobrym meczu u siebie dostajemy "lanie" od Sparty, wynik którym zakończyło się spotkanie wcale jednak nie oznaczał przebiegu spotkania.

Więcej w rozwinięciu.

Mecz zaczynamy z wysokiego "A" bowiem już w okolicach 3 minuty mogliśmy wyjść na prowadzenie, po strzale Bartłomieja Imacha piłka trafia w słupek, co nie udało się Błękitnym udaje się zespołowi z Lublińca zaledwie 3 minuty później po błędzie naszego zespołu, Sparta wychodzi na prowadzenie. W okolicach 15 minuty w zasadzie powinno być już 0:2, jednak po zamieszaniu w polu karnym wybijamy piłkę z linii bramkowej. Do okolic 30 minuty gra toczy się w środku pola z lekką przewagą Błękitnych, kolejne minuty to chyba najlepsze w wykonaniu naszych zawodników w tym sezonie, nie pozwalamy Sparcie na wyjście z ich własnej połowy, stwarzamy groźne sytuacje, wydaje się że najdogodniejszą z nich w 45 minucie marnuje Marcin Chętkowski. Grając dobrą piłkę do przerwy przegrywamy 0:1.
II połowę zaczynamy równie dobrze jak końcówkę pierwszej, najpierw Spartę przed utratą gola ratuje bramkarz, następnie Rubik nie strzela w sytuacji 100%. Jak brzmi stara piłkarska prawda: "nie wykorzystane sytuacje lubią się mścić", niestety tak jest i tym razem czego Błękitni nie potrafią wykorzystać, wykorzystuje Sparta, w 52 minucie tracimy kolejną bramkę, a już zaledwie 2 minuty później po kontrowersyjnym rzucie karnym dla Lublińca mamy 0:3. Nasza drużyna podłamana rozwojem sytuacji próbuję jeszcze odmienić losy spotkania, jednak kolejne marnowanie sytuacje, przestrzelane piłki z okolic 5 metra i tragiczne decyzje naszych zawodników w niczym nam nie pomagają. Około 82 minuty Sparta wychodzi z kontratakiem 3 na 1 czego efektem jest 4 bramka, a już kilka minut później po długim podaniu mamy 0:5. Pod koniec meczu Sebastian Lange płaskim strzałem pokonuje bramkarza przyjezdnych strzelając honorowego gola i zarazem pokazuje niektórym zawodnikom jak powinno wykańczać się takie sytuacje. Po dobrych zawodach przegrywamy jednak 1:5 i widmo B-klasy jest coraz bliżej.

Nasi zawodnicy wystąpili w składzie: Kaźmierczak Mateusz, Żydek Łukasz, Lange Sebastian, Żerdziński Mateusz, Paruzel Marcin, Rubik Jacek, Chętkowski Marcin, Pilarz Piotr, Pasieka Wojciech, Pluta Paweł(Pach Mateusz), Imach Bartłomiej.